AMATÖR EDEBİYATÇILAR...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AMATÖR EDEBİYATÇILAR...

ŞİİR Mİ YAZIYORSUNUZ, SESİNİZİ DUYURAMIYOR MUSUNUZ?BUYRUN ARKADAŞLAR HEPİNİZİN YORUMLARINI BEKLİYORUM...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Tanış&Kaynaş
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimeCuma Ağus. 01, 2008 7:17 pm tarafından PASA

» Aşk ve Sevgiye Dair
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 2:21 am tarafından INJuReD_WoLF

» aşk nedir??
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 2:20 am tarafından INJuReD_WoLF

» Çiçekle Suyun Aşkı
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 2:19 am tarafından INJuReD_WoLF

» Roman Gibisin...
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 2:18 am tarafından INJuReD_WoLF

» Aşk Doktorumuz Diyor ki...
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:38 pm tarafından INJuReD_WoLF

» Çift Olduğunuza Dair 30 Kanıt...
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:36 pm tarafından INJuReD_WoLF

» Aşk Haritası...
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:08 pm tarafından INJuReD_WoLF

» Kareler ama Çok Şey İfade Ediyorlar...-2
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:07 pm tarafından INJuReD_WoLF

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar

Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış...

YazarMesaj
INJuReD_WoLF
Admin
Admin
INJuReD_WoLF

Erkek

Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... Empty
MesajKonu: Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış...   Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış... I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 10:56 pm

Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış..
biliyor musun; umarsız bir yıkımdı gidişin. liman boyu uzanan iç kanamalı bir suskunluktu bizden geriye kalan.

oysa bilmeliydin; bütün bir hayatı ürpererek yaşama cesaretiydi aşk. ve yola çıkıldığında göze alınmalıydı aşkın adressizliği.

sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerime, ben kendi masalımı terk edip, gözlerine benzeyen bir deniz seçmiştim kendime. bana aşkı öğretmiş sen yorgun, terli bir tepede; bırak isyanım tam olsun yüreğimin sessizliğindeki kıyamete... bilirim sen kendince bir hayatı onarmaya düşkünsün. onarmak içinse gidişin; sen önce seni affet. adına mavi dediğin çoğul eksikliğinde...
bazen seni affedebiliyor muydun, beni ağladığında?
Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış..
biliyor musun; umarsız bir yıkımdı gidişin. liman boyu uzanan iç kanamalı bir suskunluktu bizden geriye kalan.

oysa bilmeliydin; bütün bir hayatı ürpererek yaşama cesaretiydi aşk. ve yola çıkıldığında göze alınmalıydı aşkın adressizliği.

sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerime, ben kendi masalımı terk edip, gözlerine benzeyen bir deniz seçmiştim kendime. bana aşkı öğretmiş sen yorgun, terli bir tepede; bırak isyanım tam olsun yüreğimin sessizliğindeki kıyamete... bilirim sen kendince bir hayatı onarmaya düşkünsün. onarmak içinse gidişin; sen önce seni affet. adına mavi dediğin çoğul eksikliğinde...
bazen seni affedebiliyor muydun, beni ağladığında?
bir romanı bitirmiş gibiydi sustuğunda. bende sustum onunla. en iyi yaptığımdı susmak. uzun bir sessizliğin sonrasında "susuşlarımızda sen benim susuzluğumu dindirecek yağmurunu bulamadığını sandın, ben senin yağmurunu yağdıracak o bulutunu. oysaki yağmur bulutta saklıydı, bulutta yağmurda. susmasaydık bulacaktık" dedim.

neden geçmişin muhasebesini yapmaya başlamıştık bilmiyorum. son sözleri iyice içime oturdu.

bana bir kere susma hakkı verseydin, sana neler söylemeyecektim! oysa sen hep payına susmaları aldın, bana ise hep sessizliğin ezeceği vakitlerle savaşmalar kaldı. evet! susmak birilerini hep konuşmaya mahkum etmekti. ve en çok konuşan en fazla hata yapandı her zaman. en çok susanın hep haklı kaldığı gibi... sessizlikten korkan birine sessizlik dayatmak (hem de bir lütuf, bir armağan gibi) işlenen en haklı suçtu. sen tüm suskunlukları kimseye bırakmayacak kadar bencil, herkesi suskunluğuna özendirecek kadar cömerttin. sana söylenenlerle, sana anlatılanlarla herkesin sırrını bildin ama kimseye bir şey söylemedin. oysa izin verseydin benimde sana söylemeyecek ne çok şeyim vardı. insanları sadece dinleyerek böyle çıplak, böyle savunmasız bırakmayı nerden öğrendin? başkalarına ait bunca sırrı taşımak seni neden hiç yormadı?

sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. sana benzemeye başladığımdaysa, bende içimi susarak döktüm. yoksa içim dökülecekti. susacak hiçbir şeyin kalmadığında ise içindeki sessiz diyaloglarla benden çekip gittin.

meğer susmak, insanın içiyle konuşmasıymış. geç fark ettim!"...
https://edebiyorum.yetkin-forum.com

Meğer ''susmak'' insanın içiyle konuşmasıymış...
1 sayfadaki 1 sayfası